بی اردگی یعنی اراده راسخ داشتن به انجام کسل کننده ترین کارها

مسخرگی و لودگی یعنی همواره جدی بودن در انجام مزحک ترین امور

بیهودگی و یاس یعنی شور و شوقی همیشگی برای انجام بیهوده ترین کارها 

بی خیالی و فارغ دلی یعنی توجه دائم به پیش و پا افتاده ترین اتفاقات روزمره

شهوت یعنی خواستن مهوع ترین چیزها

 

غرور یعنی بی توجهی به مهمترن صفات انسانی و ندیدن مهمترین قضاوت گر

مشغولیت یعنی مشغول نبودن به مهم ترین کارها

وراجی یعنی سکوت در مقابل مهم ترین مسائل

حرص و آزمندی یعنی نخواستن بهترین چیزها

 

من نمی توانم

به کارهایی که آنها اراده می کنند، اراده کنم

اموری که آنها جدی می گیرند، جدی بگیرم

به کارهایی که آنها بدان مشتاق اند، مشتاق باشم. 

به چیزهایی که توجه آنها را بر می انگیزد، توجه کنم

چیزهایی که آنها می خواهند، بخواهم

برایم سخت و طاقت فرسا است که چنین کنم.

 

من نمی خواهم

نسبت به صفاتی که آنها توجه ای به آن ندارند، بی توجه باشم.

به کارهایی که آنها انجام نمی دهند، مشغول نشوم.

نسبت به چیزهایی که آنها از آن حرفی نمی زنند، ساکت باشم.

چیزهایی که آنها نمی خواند را نخواهم

برایم شرم انگیز و وحشت ناک است که چنین کنم 

/ 44 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزیتا

آقای عزیز، میدانم منظور شما "متعسفانه" نیست! شاید خود ندانید.! دوم اینکه چنانچه یادداشتهای نهایی همان لینک را بخوانید، امیدوارم برایتان "شایان توجه" باشد. بطورکلی نظرات شما بسیار خام و عجولانه و از روی بی‌اطلاعی است. سلامت باشید

لوکال

ممنون که مشخص کرديد ايرادهايتان به چه چیزی است. دوستانی قبلا هم از اين سبک ايرادات می گرفتند، به آنها گفتم برای شما هم مجدد توضيح ميدهم، دبستان هم که بودم نمره املايم ۱۲ بود برای ويرايش هم متعصفانه پول ندارم به کسي بدهم اگر شما فرصتش را داريد هر مطلبی که می نويسم در زير آن غلط های املايی اش را بنويسيد تا سر فرصت متن را تصحيح کنم. با تشکر مجدد از دقت نظر شما

يه بنده خدا

سلام عليکم رفيق پر شر و شور خودم بالاخره بعد از گذشت يک ماه و اندی توفيق نصيب شد که به زيارت اينترنت مشرف بشم . عجب انرژيی داری . ايول . فعلا . خدا حافظ.

آزیتا

نخیر آقای عزیز لازم نیست خودتان را به کوچهء علی چپ بزنید! خوب می‌فهمید ایراد اصلی من به غلط فاحش املایی شما(که نشان‌دهندهء کم‌مطالعه بودن شماست) نیست! ایراد من به اصل آن محتوای بی‌محتوا و بدون پشتوانهء پژوهش آکادمیکی است که در آن صفحهء مورد نظر مرقوم فرموده‌اید! لازم نیست بوسیلهء ادای مظلومیت خود را محق جلوه دهید. در ضمن بگمانم هنوز معنای "متعصفانه" را نمی‌دانید!

لوکال

سلام خانم آزيتا، عزيز من به جای اين که اينقدر وقت خودت و من را تلف کنی مستقيما اشاره کن کجای مطلب من غير آکادميک و علمی است تا من هم روشن شوم و ديدگاهم اصلاح شود من که ادعا نکردم هرچه من می گویم الا و بلا درست است مرجع اشاره کنید و بگویید این حرف شما به استناد این مرجع غلط است تا من هم بپذیرم، با قضاوت هر آدم منصفی روش ايراد گرفتن شما غير علمی است اين روش را اصلاح کنيد اين روشی که شما پيش گرفتيد روش وزوزيست هاست که ادعای استادی آکادميک دارند ولی در روش های گفتگو از اعراب جاهليت عقب افتاده ترند.

آزیتا

پس شما لطف کنید بگویید در آن متنی که نوشته شده کجایش از روش آکادمیک و غیر عرب جاهلی استفاده نموده‌اید! طفره می‌روید آقای محترم!

هليا

سلام لوکال جان! من هم نمی توانم... اما توکل می کنم، هرچند که گاهی توفیقی نمی یابم!! پس سعی ميکنم تا معتقد شوم و مومن... و سخت عمل کنم! توکل ميکنم!!! توسل!!! دستان او برای به آغوش کشيدن ما هميشه در انتظارست... او کسی ست که بايد کمتر از هرکسی در انتظارش گذاشت!!! ؛ اينروزها ميگذرد به ميل ديگران اما روزی خواهد رسيد که دنيا به خواست ما چرخ ميزند!!!؛ خسته ايم اما توکل تنها ابزار داشته ماست!!! آنچيزی باش که هيچ وجودی نتواند جانشينت باشد!!!... همين! ياحق!

لوکال

سلام هليا فراوان اند چه بايد کرد های بی پاسخ! ولی مهم حرکت است.

لوکال

سلام خانم آزيتا، راستش من مثل شما علمی و آکادميک بلد نيستم سخن پراکنی کنم. دوستانی در اينجا : HTTP://BORNAMO.BLOGFA.COM بودند که با من همين مشکل را داشتند از بس که کارشان درست و آکادميک بود من کم آوردم و گفتم تسليم شما و علم و آکادميکتان سوی خود و ما و چرندياتمان غیر علمی مان سوی خود دست از سر ما بردارید. شما هم از قرار خيلی آکادميک هستيد برويد آنجا خوب آکادميک سخن پراکنی می کنند، بروید با هم در تعامل باشید.

آزیتا

آقای محترم، شما بجای پاسخ توهین و طفره رفتن و حوالت دادن به سایتی دیگر را در پیش می‌گیرید!؟ همین روش سخن شما نشان‌دهندهء اندیشه شماست. فکر میکردم آن کسی که آن متن را نوشته توانایی اندیشه در اصلاح خود را دارد. از اینجهت بود که با شما همسخن شدم. و حال میبینم اشتباه کردم! والسلام.