ایستاده بر بام دانشهایم، این تلخ ترین اعتراف را فریاد می زنم:

هر آنچه دانستم، گونه ای حجیم شده از حماقت بود

/ 22 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يه بنده خدا

نظر ميکنی ناظر عزيز که مطالب شما پر هست از پيش‌فرض‌هايی که هنوز هم بين متفکرين درباره اون‌ها بحث هست . اما هنوز ارتباط مطالب شما رو با سری مطالب قبلی نمی‌فهمم.

ناظر

لطفا شما تعابير و مفاهيم و درک و استنباط خود را از واژه هائی که بصورت سوال مطرح نموديد بدون استناد به آیه های مقدس واحادیث و ارجاع به شریعتی و پوپر و جعفری و این و آن ...بيان کنيد .

ناظر

لوکال جان يه طنز با حال وناب فرجامی در مورد سندرم وبلاگ نويسی داره . به خوندنش می ارزه . آدرسش اينه : http://farjami.debsh.com/ يه موقع به دل نگيري ها . کليت داره . ضمن اينکه نشانه هائی که در مورد اين سندرم داده کمتر در تو مشاهده کردم .

يه بنده خدا

عزيزم اين تعابير هر کدوم احتياج به يک عمر بحث داره . فقط طرح اينا به خاطر اين بود که مشخص بشه که چقدر در حرف‌های خود شما پيش‌ فرض وجود داره . و ارجاع به شريعتی و پوپر و جعفری که هر کدوم در قسمت‌های مختلف اومده به دلايل مختلفی بوده . فکر میکنم که قبلا توضيح دادم که ارجاعات به آيات و احاديث به چه دليل بوده . در ضمن ارجاعات ديگه هم به نظر نمی‌آد غلط باشه چون به هر حال در عالم علم و منطق که شما بسيار به اون‌ها نظر داريد کاملا حل شدس در هر حال اگر بازهم دليل بخواهيد ما درخدمتيم

يه بنده خدا

در هر حال من قصدم از ارائه مطالب خودم مجادله يا بهتر بگم رو کم کنی نيست . و اين ارجاعات هم به دليل راهنمايی برای کسانی که به دنبال مطالب بيشتر در اون زمينه هستن اورده شده و نه کسانی که به دنبال جدل هستن. خب وقتی کسی حرفی رو به خوبی زده چرا نبايد به اون ارجاع داد .

يه بنده خدا

اين ارجاع دادن يه نوع احترام به گوينده اين حرف هم هست . در ضمن اگر بازهم اهميت ارجاع دادن رو خواستی تا اون جايی که می‌دونم رو می‌گم و بقيه‌اش رو با تز و آنتی‌تز که برقراره سعی می‌کنيم بفهميم.

يه بنده خدا

يه چيز ديگه : نمی‌دونم شما چرا به آيات و احاديث آلرژی داريد بايا اين کار (بيان متون دينی) رو همون کسايی که تو می‌گی با خرد پيش می‌رن هم انجام می‌دن. اصلا يه عده آدم بی‌منطق و متخيل هستن که بهشون ميگن فيلسوف دين . چرا وقتی نشانه‌های حقيقت و احاديث مياد بيشتر فکر نمی‌کنی درباره صدق يا معنای اون‌ها . شايد اين مشکل شماست که اين‌گونه به دين نگاه می‌کنيد .(والبته خيلی‌های ديگه)

يه بنده خدا

البته بازهم بگم که در مورد مومنين که ميشن مصاديق ايمان تا حدود زيادی مطالب مطروحه رو قبول دارم . خيلی‌ها هستن که چون به معنای امری واقف نيستن تخيل ميکنن يا توهم چون فکر قبل از فهم به قول شما بی‌چون و چرا قبولش کردن : دست ما کوتاه و خرما بر نخيل اما: هر کو نکند فهمی زین کلک خیال انگیز نقشش به حرام ار خود صورتگر چین باشد

يه بنده خدا

توی مطلب قبلی بعد از فکر جا افتاده: چون فکر می‌کنن که بايد قبولش کنن به اين گفتار دقت کن که از يک مومن والا به نام علی‌بن ابيطالب هست : اول‌الدين معرفته و اين مضمون در بسياری از گفتار مومنان واقعی اومده . اين يعنی که ايمان خيلی‌ها مساوی است با ( ) ادامه مطالبم رو شنبه می‌نويسم فعلا

لوکال

بنده خدا جان نگفتم جادويی يا توهمی اند من منظورم اين بود که مال يک دنيای ديگه است و کاملا متفاوت با او چيزهايی که مربوط به دنيا يکی مثل من يا ناظر ... است. برای همين ممکنه به نظر ناظر یا من اين حرفها جادويی و خرافات بياد