دنیا

خمار کدام افیونت شدم که چنین نایاب شد

کجا از لعل لبت نوشیدم که چنین بی رنگ شد

در کدامین شاهراهت بود که تنهایی ام جا ماند. یادت هست؟

مرا چه کار با این کوچه پس کوچه های بی خویشتنی

آه ای دنیا من چه تاریکم!

آنجا که نقش خیال می زدی یادت هست؟

هر جا که رفتی جا ماندی یادت هست؟

مرا چه کار با خویشتن تو؟

ای به هم بافته پوچ و نشخوار خالی وجود

صد خدایم می خواندت که سجده اش کنی

ای سجاده ات به صد ریا آغشته

قبله ات کجاست؟ یادت هست!؟

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لنگه كفش پاره

برادر لوکال. وقتی ظهور کردی. رخی بنما و مارا از تگرانی بدر آر!!!

نوری

آقای محمد، شما از nobody خبری نداريد؟! مدت زيادی است که هيچ خبری از ايشان نيست. نکند واقعاْ بلايی سرشان آمده باشد؟ نوشته بودند که به کرمانشاه می‌روند و ... !!

nobody

محمد عزيز سلام و خوشحالم که هنوز مي‌نويسي. نوشته‌هايت را خواندم. در مورد نوشته‌ات با عنوان "يکبار براي هميشه" مي‌خواهم چيزي بگويم. و آن اينکه جملهء "من رها هستم" و يا "من رها شده‌ام" جمله‌اي غلط است. و لذا جملهء مقابل آن هم يعني "من رها نيستم!" هم همينطور! اصولاً تا وقتي "من" هست، اشعار هست و تا وقتي اشعار هست رهايي نيست. بنابراين اگر کسي "هست" رها نيست. و اگر رهايي هست، "کس"ي نيست! يک اشاره‌اي هم مولانا در همين مورد دارد: گفت قائل در جهان درويش نيست ور بود درويش، آن درويش نيست!! و الي آخر. بسياري از کلنجارهاي ذهني ما با خودمان که رها هستم يا نيستم، ساختهء خود "هويت‌فکري" است! آنهم براي اينکه اجازه‌ء تحقق سکوت را ندهد. چرا که وقتي سکوت باشد، "من" نيست. بنابراين اصولاً بحث از اينکه من رها هستم يا نيستم، زائد است. در نوشته‌ات نکات زيادي بود که شايد بعداً يک چيزهاي ديگري هم درباره‌اش در وبلاگ تاملات بنويسم. زنده باشي.

nobody

خانم نوري، ممنون از لطف شما. هنوز که زندگي جاريست و نفسي مي‌آيد.

S.O.S

ز بد عهدی ايام ...

نادر

آقا محمد- باز خدا خيرت بده که نسبتا رک و راست و صادقانه تر از دیگران حرف ميزنی. کسی که با اين مطالب آشنا نيست و اولين بار اينها را در يک چنين جايی ميخواند لااقل شما را با شخص ديگری اشتباه نميگيرد. آدم ميتونه مطالب مصفا و کريشنامورتی رو کمی جابجا کنه و مطالب بظاهر نگفته ای رو به بقيه تحويل بده و توجه خيلی ها رو جلب کنه و در نتیجه آن افراد دیگر با اين مقدمه با خودشناسی آشنا بشن. من اينو يک راه انحرافی ميدونم. فکر ميکنم بهتره افراد از همان اول با گفته های خود شخصی آشنا بشوند که حرفهايش دست اول است يعنی از خودش است نه برداشت از حرف ديگری. تا خود ما هویت فکری هستیم هر چه بگوييم تکرار است و برداشت حرفهای دیگری. من اوایل که با کتاب مصفا آشنا شده بودم فکر میکردم معدودی از افرادی که میشناسم هویت فکری ندارند.تاکید شما بر این که : من رها نیستم (حال چه این گفته درست باشد یا غلط ) برای افرادی که تازه با خودشناسی آشنا شده اند رفع ابهام میکند. البته بنده در کل طرز گفتار شما را زيان آور نميبينم. این بود نظر بنده. ضمنا مگر مصفا نميگويد انسان هويت فکری در هيچ کارش صميميت و صداقت ندارد؟ خدا خيرت بدهد که چنين وانمودی نميکنی.

جواد

ايول ممد لوکال . حق نفست .جوابمو خوب دادی . خودمونیم کف کردیم . با اجازه بی هويت فکری ها اين لوطی اسم اين رفتارتو می ذاری : شجاعت اخلاقی . شهامت تو منو ياد اين بيت از حافظ انداخت : مگو ديگر که حافظ نکته دان است که ما ديديم و محکم جاهلی بود بهت تبريک میگم واز نوشته هات برای خودشناسی استفاده ميکنم . کوچیک مرامتون هستیم .

نوری

بالاخره آدم شد! آفرين محمد آقا.

جواد

نور علی نور تو ديگه روتو زياد نکن . چاکر ممد لوکال .

loolie loole gariban chak

afarin hal kardam ye off vase man nazaria kheyli bahal bood to avalin nokhode nevisande hasti