قضیه مشکوک پاسخ امام صادق به پزشک هندی

ماجرای کامل را میتواند در سایت البرز نیوز بخوانید
قسمتی از این مجادله که مربوط به پاسخهای امام به پرسشهای علمی است را در اینجا ذکر می کنم:
امام فرمود:
*جمجمه به دلیل اینکه میان تهى است، از چند قطعه آفریده شده است و اگر قطعه قطعه نبود، ویران مى شد، لذا چون چند قطعه است، دیرتر مى شکند.
*موى در قسمت بالای سر است، چون از ریشه ی آن روغن به مغز مى رسد و از سر موها که سوراخ است، بخارات بیرون مى رود و سرما و گرمایى که به مغز وارد مى شود، دفع می شود.
*پیشانى مو ندارد، براى آنکه روشنایى به چشم برسد.
*خط و چین پیشانی نیز عرقی را از سر می ریزد، نگه می دارد تا وارد چشم ها نشود و انسان بتواند آن را پاک کند، مانند رودخانه ها که آب های روى زمین را نگهدارى مى کنند.
ابروها بالاى دو چشم قرار دارند تا نور به اندازه ی کافی به آنها برسد. اى طبیب، نمى بینى وقتی شدت نور زیاد است، دست خود را بالاى چشم ها می گیری تا روشنى به مقدار کافی به چشم هایت برسد و از زیادى آن پیشگیرى کند؟!
*بینى بین دو چشم قرار دارد تا روشنایى را بین آنها به طور مساوی تقسیم کند.
*چشم ها شکل بادام هستند تا میل دوا در آن فرو برود و بیرون آید. اگر چشم چهار گوش یا گرد بود، میل در آن به درستی وارد نمى شد و دوا به همه جای آن نمى رسید و بیماری چشم درمان نمى شد.
*خداوند سوارخ بینى را در زیر آن آفرید تا فضولات مغز از آن پایین بیاید و بو از آن بالا رود. اگر سوراخ بینی در بالا بود، نه فضولات از آن پایین مى آمد و نه بوی چیزی را در مى یافت.
*سبیل و لب را بالاى دهان آفرید، تا فضولاتى را که از مغز پایین می آید نگه دارد و خوراک و آشامیدنى به آن آلوده نگردد و آدمى بتواند آنها را از پاک کند.
*براى مردان محاسن(ریش) را آفرید تا نیازی به کشف عورت(پوشاندن سر) نداشته باشند و مرد و زن از یکدیگر مشخص شوند.
*دندان هاى پیشین را تیز آفرید تا گزیدن آسان گردد، و دندان هاى آسیاب را براى خرد کردن غذا پهن آفرید، و دندان نیش را بلند آفرید تا دندان هاى آسیاب را مانند ستونى که در بنا به کار مى رود، استوار کند.
*دو کف دست را بى مو آفرید تا سودن به آنها واقع گردد. اگر کف دست مو داشت، وقتی انسان به چیزی دست می کشید به خوبی آن را حس نمی کرد.
*مو و ناخن را بى جان آفرید، چون بلند شدن آنها زشت و کوتاه کردن آنها زیباست. اگر جان داشتند، بریدن آنها همراه با درد زیادی بود.
*قلب را مانند صنوبر ساخت، چون وارونه است. سر آن را باریک قرار داد تا در ریه ها در آید و از باد زدن ریه خنک شود.
*کبد را خمیده آفرید تا شکم را سنگین کند و آن را فشار دهد تا بخارهاى آن بیرون رود.
*کلیه را مانند دانه لوبیا ساخت، زیرا منى قطره قطره در آن مى ریزد و از آن بیرون مى رود. اگر کلیه چهار گوش یا گِرد بود، اولین قطره مى ماند تا قطره دوم در آن بریزد و آدمى از انزال لذت نمى برد. زمانی که منى از محل خود که در فقرات پشت است، به کلیه می ریزد، کلیه چون کرم بسته و باز مى شود و کم کم منی را به مثانه مى رساند.
*خم شدن زانو را به طرف عقب قرار داد، تا انسان به جهت پیش روى خود راه رود، و به همین علت حرکات وى میانه است، و اگر چنین نبود در راه رفتن مى افتاد.
*پا را از سمت زیر و دو سوى آن، میان باریک ساخت، براى آنکه اگر همه پا بر روی زمین قرار می گرفت، مانند سنگ آسیاب سنگین مى شد. سنگ آسیاب چون بر سر گردى خود باشد، کودکى آن را بر مى گرداند و هر گاه بر روى زمین بیفتد، مردی قوی به سختى مى تواند آن را بلند کند.

بیشتر شبیه به طنز است تا یک روایت، بامزه ترین قسمت آن بخش مربوط به کلیه است. (کلیه محل نگه داری منی! تقریبا کمی اطلاعات در این زمینه کافیست که بدانم از مثانه با آن طرف جهاز جنسی مرد از مجاری ادراری او جدا می شود) در مورد موها تا بحال فکر می کردم برای جلوگیری از اشعه فرابنفش به مغز در بالای سر مو داریم در چه خیال خامی بودم من :)

جالب تر آن که در این مطلب تاکید شده که این علم اکتسابی نبوده و از طرف خدا به امام عطا شده (علمی غلط از سوی خدا نازل شده) سایت هایی که در این زمینه مطلب می نویسند لازم است کمی بیشتر دقت کنند که این چیز های با مزه را در سایتشان قرار ندهند

/ 3 نظر / 5 بازدید
لوکال

از دوستانی که جدیدا نظر گزاشتن و نظرشون پاک شده عذر می خواهد این احتمال به علت باز سازی آرشیو وبلاگم توسط پشتیبانی پرشین بلاگ رخ داده

بلبل

واقعا چرا فکر میکنی این پاسخ ها اشتباه است؟ آیا فکر میکنی اگر موها یکی از دلایل وجودشان در بالای سر جلوگیری از اشعه فرابنفشه ، آیا امام صادق در اون زمان میتوانست به مردم آن زمان بفهماند اشعه فرابنفش چیه ؟ امام دلایلی رو بیان کردند که در حد فهم مردم آن زمان بگنجد . این حدیث کاملا درسته و من در آوردی نیست . لطفا با این تیتری که بالای مطلبت زدی کسی رو گمراه نکن .