دو نکته

مثل:یک دیوانه یک چیزی توی چاه می اندازد که صد نفر آدم عاقل نمی تونن درش بیارند، آخر سر خودش می رود و آن را در می آورد

پ.ن1: نیازی نیست که نقصان عقل داشته باشی تا دیوانه ات بخوانند ولی کافیست ظرفیت های بیشتری نسبت به مردمان اطرافت خودت داشته باشی

پ.ن2: اگر تا اینجای مطلب را خوانده ای به شما تبریک می گویم چون جزو خیل عظیم انسانهای بیدقتی که قسمت آخر ضرب المثل را نادیده گرفته اند نیستی، چشمان ما عادت دارند تنها آن چیزهایی را ببینند که قبلا دیده اند، به همین دلیل است که می توانیم بگوییم بسیاری حقایق اطراف ما تا قرنها بکر می مانند و از چشم بشر دور خواهند ماند، در این مورد هم مثالی وجود دارد از زمانی که بشر کشف کرد عدسی را می تواند برای بهبود بینایی چشمهای ضعیف استفاده کند تا زمانی که دو عدسی را روبروی هم قرار داد و گالیله از آن برای بزرگنمایی اجرام سماوی استفاده کرد 200 سال اختلاف وجود دارد، سوال این است که دانشمندان در این 200 سال چه می کردند؟ قرار دادن دو عدسی روبروی هم چرا باید 200 سال به طول بینجامد؟ 

/ 7 نظر / 20 بازدید
علی وارم

سلام در مورد نکته اولت یه چیزی به ذهنم اومد و اون اینکه لازم نیست که ظرفیتهای بیشتری نسبت به مردم اطرافت داشته باشی تا دیوانه ات بخوانند کافی است که نقصان عقل داشته باشی :)

مجید

مرسی فوق العاده بود[قلب][ماچ][قلب]. خیلی هم آموزنده بود. مخصوصا برای من. یه چیز جالب. من فکر می کنم اغلب کسانی که اون جمله رو تا آخر می خونن از سر دقت نیست احتمالا برای اولین باره که می خوننش[لبخند].

هلیا

خلاقیت، نمادی ست از تفکری که که آنی در ما زاده شد و به لحظه ای کشته!

لوکال

سلام و مرسی از نظراتتون علی وارم، مجید و هلیای عزیز علی وارم جان کاملا باهات مواقم کافیست که دیوانه باشی ولی نکته اینجاست که لازم نیست دیوانه باشی و در این مثل هم فردی که چنین می کند از روی جنون و بی عقلی چنین نمی کند چون می داند که کاری که کرده کاری خارج از عقل او نبوده است و یک کار کاملا معمولی و در محدوده کارهای عقلانی اش بود نه کاری غیر قابل جبران و احمقانه[چشمک]

رضا

دیدم این داداش محمد ما این تریپا بهش نمی خوره.وبلاگ و این حرفا رو می گم[نیشخند] گفتم شاید متحول شده.آخه اون آخرا که همدیگه رو می دیدیم شکست عشقی خورده بود. اوکی.منم خوشحالم محمد جان از آشناییت.

شکوفه

سلام دوست عزیز به روزم خوشحال می شم بیایی[لبخند][بغل]

علی وارم

سلام محمد جان هان؟[سوال]